Kawa z pianką i syropem

 
Piątek, Maj 16, 2014, 23:33
Kawa amarettoPyszna, lekka kawa, idealna do kruchych ciastek. Dobra na śniadanie jak i popołudniową przyjemność przy kawałku ciasta. Ozdoba w postaci kakaowego serca sprawi, że stanie się ona wyjątkowa.
Kocham kawę, moim zdaniem to "napój bogów"! Nie wyobrażam sobie dnia bez przynajmniej jednej jej filiżanki. Uwielbiam espresso, latte, cappuccino, z pianką, syropem i dodatkami... każda jest wspaniała! Mam też hopla na punkcie sposobu podawania dań i napojów - zwyczajnie lubię jak to co spożywam dobrze wygląda i zachęca moje kupki smakowe. Stąd też dzisiaj kawa z pianką z dodatkiem syropu amaretto i udekorowana kakaowym serduszkiem. :) Smakuje wspaniale!

Drukuj

Składniki:
 • 1,5 łyż. kawy (ja użyłam Chibo Exlusive, ale może być inna :))
 • 100 ml mleka
 • 50 ml wody
 • 1 łyżeczka syropu amaretto
 • 0,5 łyż gorzkiego kakao
 • 1-1,5 łyż. cukru brzozowego (może być zwykły, brązowy lub wcale)
Przygotowanie:
 1. Czystą kartkę papieru złożyć trzykrotnie, tak by powstał równy prostokąt. Wziąć nożyczki i na zagiętym boku wyciąć połówkę serca, tak by po jednokrotnym rozłożeniu kartki (nadal pozostanie dwukrotnie złożona) widniało na niej ładne równe serduszko.
 2. Zagotować wodę w czajniku i wrzątkiem (50 ml) zalać kawę, cukier. Dodać syrop amaretto i wymieszać.
 3. Do osobnej szklanki wlać mleko i wstawić do mikrofali na około 1,5 minuty (przy mocy około 700). Pilnować by mleko nie wykipiało (jeśli lejemy do szklanki mleko o temperaturze pokojowej morze wykipieć). Kiedy mleko zacznie się lekko pienić wyjąć z mikrofali wcześniej.
 4. Wlać mleko do shakera na drinki. Owinąć go grubą szmatką i mocno dociskając wieczko zamieszać przez minutę, tak by z mleka utworzyła się piana.
 5. Do ładnej filiżanki przelać kawę (tak na 1/3 objętości). Do kawy wlać gorące mleko, a na wierzch łyżką przełożyć piankę.
 6. Do niewielkiego sitka wsypać nad zlewem kakao. Kartonik z sercem przenieść nad filiżankę i posypać kakaem. W miejscu wycięcia powinno na piance pojawić się równe kakaowe serduszko.
Kawa amaretto

 

 

Gotowe! Życzę przyjemności z picia południowej kawy! :D

Do napoju najlepiej podać jakieś kruche ciastka lub ciasto owocowe. Ja wypiłam go w asyście orzechowych, kruchych ciasteczek! :)

Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Znajdź nas na Facebooku