Róże z marcepanu

 
Piątek, Maj 16, 2014, 23:12
Róże z marcepanuKocham cukiernictwo! Cukrowe ozdoby, czekoladowe listyki, kuleczki z lukru. Tu znajduje się prosty sposób na ozdobienie naszego tortu czy ciasta. Piękne i do tego smaczne różyczki są banalnie proste i nie wymagąją od nikogo wiele pracy ani wysiłku, a zaledwie odrobinę cierpliwości.
Wbrew pozorom nie jest to trudne, a masa jest bardzo smaczna. To moja pierwsza różyczka i choć skromna bo tylko z czterech płatków, to jestem z niej zadowolona. :)

"Przepis", który podaje poniżej wystarczy na około 10-12 różyczek.

Składniki:

  • kostka masy marcepanowej (około 200 gramów)
  • barwnik czerwony w proszku (szczypta, ilość mieszcząca się na końcu uchwytu łyżeczki)

Przygotowanie:
  1. Kostkę marcepanową odstawić w jakieś miejsce o temperaturze pokojowej na około 1 godzinę. Nabierze wtedy lepkiej konsystencji i łatwiej wymiesza się z barwnikiem.
  2. Wyjąć z opakowania i wrzucić do niewielkiej płytkiej miseczki. Na środku palcem wydrążyć niewielką dziurkę.
  3. Wsypać szczyptę barwnika do utworzonej dziurki (wystarczy naprawdę niewiele, barwnik jest bardzo intensywny i nawet jeśli z początku wydaje się, że daliśmy go za mało, to z czasem pod wpływem ciepła i zagniatania masa nabierze intensywnego koloru). Zagnieść ciasto, tak żeby barwnik pozostał w masie - jeśli się rozsypie do miski, może się do niej przykleić z powodu tłuszczu z migdałów i pozostać na ściankach.
  4. Powstałą masę podzielić na 10-12 równych części (w zależności od wielkości róży lub ilości płatków). Każdą z otrzymanych części podzielić na 4 mniejsze i uformować z nich kuleczki. Wstawić do lodówki na 20 minut w celu ochłodzenia masy.
  5. Masę wyjąć i każdą kuleczkę rozgnieść palcami do otrzymania koła o grubości 2-3 mm. Pierwszy płatek z róży zwinąć w rulon, kolejne doklejać ściskając u dołu. Płatki na końcu poodginać. Gotowe! :-)

 

Róże z marcepanu

Dla urozmaicenia można kupić zielony barwnik i dorobić listki bądź łodyżki. To prawdziwa frajda! :-D

Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Znajdź nas na Facebooku