Blog

 
Niedziela, Październik 18, 2015, 15:11
Kostki cukroweIdealne na Halloween do ozdoby ciast, tortów i babeczek. Wytrzymałe, a jednocześnie miękkie. Bardzo proste i wyjątkowo szybkie do wykonania. Doskonały dodatek do wszelkich wypieków.
Jak co roku szykuję jakąś smakowitość w klimacie Halloween. I choć samego święta raczej nie obchodzę, to z wielką ochotą produkuję w mojej kuchni wypieki właśnie w tym klimacie. Wymagają one jednak wiele pracy i "dodatków", które z racji ograniczeń czasowych przygotowuje wcześniej. Na cukrowe kostki z Wiltona miałam ochotę już rok temu, kiedy to w głowie powstał mi pomysł na ciekawe babeczki. Z racji tego, że pozostały mi wolne białka po pieczeniu kruchego ciasta, postanowiłam wykonać je sama. Efekt przerósł moje oczekiwania. Kostki wyglądają jeszcze bardziej autentycznie, są bardzo proste i szybkie w wykonaniu. Warto przygotować je już teraz, żeby zaoszczędzić sobie czasu przed samym Halloween.

Drukuj
Składniki:

 • 1 nieduże białko
 • 180-190 g cukru pudru
 • szczypta cream of tartar (niekoniecznie)
 • kilka kropel ekstraktu o ulubionym smaku (niekoniecznie)
 • woda

Przygotowanie:
 1. Cukier puder przesiać.
 2. Białko wlać do większej miseczki. Dodać cream of tartar oraz cukier puder. Miksować do zgęstnienia masy i nabrania przez nią śnieżnobiałej barwy.
 3. Dodać kilka kropel ekstraktu i ponownie zmiksować do połączenia. Masa powinna być lekko płynna (po chwili od potrząsania miską, powierzchnia powinna zlać się w jednolitą całość, masa nie powinna wyrównywać się od razu po zaprzestaniu miksowania). W razie konieczności dolać kilka kropel wody. Należy pamiętać, że masa lukrowa powinna być bardzo gęsta, by nie rozpływała się po naniesieniu na papier, w razie konieczności dodać cukru pudru.
 4. Na worek cukierniczy założyć tylkę nr 1 od Wiltona lub inną tylkę z okrągłym otworem o  średnicy 1mm.
 5. Na papier do pieczenia wyciskać lukier w kształcie niewielkich kostek (ja tworzę dwie kropki obok siebie, ciągnę prostopadłą linię od tych kropek i zakańczam dwiema kropkami, pozostawiam do lekkiego zlania się masy i utworzenia kości).
 6. Kostki ściągać rolując papier od spodu dopiero na następny dzień.

Kostki cukrowe

Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Znajdź nas na Facebooku