Blog

 
Sobota, Luty 14, 2015, 15:04
Cherry BombLekki, musujący drink, idealny szczególnie dla kobiet. Ozdobiony, czerwoną crustą z grenadyny i cukru stanowi doskonały dodatek do wieczornego spotkania w gronie przyjaciół.
Dziś Walentynki, dzień Św. Walentego, dzień zakochanych. Nie specjalnie przepadam za tym świętem, ale dla tych którzy myślą inaczej mam coś idealnego na wieczór. Delikatny, lekko alkoholowy drink na bazie wiśniówki, wzbogacony o dodatek wódki. Musujący, różowy, doskonały na babski wieczór, czy spotkanie we dwoje. Jako dodatek do świętowania lub dobrowolny wybór. W smaku, przez zawarte w nim bąbelki przypomina mi trochę szampana. Jest słodki i subtelny. Sami spróbujcie. ;)
Przepis pochodzi z tej strony. :)

Drukuj
(1 osoba)
Składniki:
  • 30 ml wódki
  • 15 ml wiśniówki
  • Sprite (schłodzony w lodówce)
  • lód (3-4 kostki)
Dodatkowo:
  • syrop: grenadyna (polecam Giffard)
  • cukier

Przygotowanie:
  1. Na talerz wylać odrobinę syropu. Na drugi wysypać dwie-trzy łyżki cukru (w zależności od liczby drinków). Wierzch kieliszka umoczyć w syropie, a następnie w cukrze by utworzyć crustę widoczną na zdjęciu.
  2. Do shakera wrzucić kostki, dodać wódkę i wiśniówkę. Zamieszać żeby wszystko się schłodziło. Wlać do kieliszka i uzupełnić Spritem do wysokości około 3/4.

Cherry Bomb

KulinarneSerce napisał(a):
Sobota, Luty 14, 2015, 16:28
Idealny drink dla mnie! Akurat mam wszystkie składniki :) Dzisiaj wieczorem dobra książka i CHERRY BOMB! Dziękuje za świetny pomysł!
LadyEssex (autor) napisał(a):
Sobota, Luty 14, 2015, 16:36
@KulinarneSerce: Proszę bardzo! To będzie nas dzisiaj dwie przy dobrej książce i kobiecym drinku! :D
(*) Pola obowiązkowe
Znajdź nas na Facebooku