Moja kuchnia

 
Gotuję z przerwami od prawie kilkunastu lat i choć początki miałam marne, szczególnie w przypadku tortów, to praca w kuchni idzie mi coraz lepiej. Nie jestem też kucharzem ;p (mój zawód nawet nie pokrywa się z pracą kucharza). Jestem amatorką. Amatorką, która kocha swoją pasję, która uwielbia stragany z warzywami, owocami, która kocha obce kuchnie, stoiska ze świerzymi owocami morza czy sklepy z nietypowymi składnikami kulinarnymi. Podczas gotowania w swoją pracę wkładam całe swoje serce, dla mnie to chwila, kiedy mój zwyczajny dzień może stać się wyjątkowy, apetyczny, czasem pikatny, innym razem delikatny i kremowy czy pełen aromatycznych nut. Ja po prostu kocham gotować i jeść! :D

Uwielbiam korzystać z gotowych przepisów, sięgać po książki kulinarne. Uwielbiam patrzeć na zdjęcie, czytać opis przygotowywania potrawy, kompletować produkty, nawet te wyszukane i ciężko dostępne, a potem patrzeć, jak z tych wszystkich produktów powstaje coś cudownego. Smakowanie tego co się widziało do tej pory tylko na obrazku to zwieńczenie mojej pracy i dodatkowa nauka bo zawsze staram się sięgać po nowe przepisy. Choć wiele potraw jest mi znana, lubię gotować je w inny sposób, tak jak widzą je inni i czerpać z ich pomysłów radość. Uwielbiam udoskonalać zrobione przez siebie potrawy, to co nie wyjdzie mi za pierwszym razem, na ogół udaje się za drugim.

Coraz częściej sięgam jednak po własne pomysły, powoli otwieram się na "wybryki" mojej wyobraźni, gotuję na czuja nawet to co jest już znane. Uwielbiam kombinować piekąc torty, mieszać techniki, iść za głosem serca przy robieniu zupy.

Przeglądając moją stronę spotkacie się z obcymi przepisami, wykonanymi przeze mnie, jak i coraz częściej z moimi skromnymi potrawami. Do każdego zaczerpniętego dania z innego bloga, strony czy książki kulinarnej zawsze załączam link do jego oryginalnego miejsca. Niezwykle szanuję pracę innych, ich wyobraźnię i chylę czoło tym co czynią w kuchni magię opierając się tylko na własnej głowie i sercu. Niezależnie od własnych umiejętności wciąż będę korzystać z książek kulinarnych, czasopism bo zwyczajnie lubię poznawać nowe rzeczy, wyobrażać sobie jak coś smakuje, a potem to próbować. Nie ma lepszej nauki niż próbowanie (w języku jeźdźców: młody jeździec zawsze jeździ na zrobionym koniu :)).

Miesiące praktyki opartej na książkach i stronach internetowych doprowadziły do tego, że obecnie sporo przepisów pojawiających się na mojej stronie (która jest jednoczesnie moim własnym, przenośnym skoroszytem z przepisami) jest mojego pomysłu.  :) Będzie mi bardzo miło jeśli jakiś przepis Was zainteresuje i zechcecie przygotować go w domu. Będzie jeszcze milej, jeśli podzielicie się ze mną swoimi wrażeniami i ewentulanymi komentarzami z poprawkami. Życzę udanego buszowania po przepisach.

Jak się poruszać?

Dla ułatwienia odnalezienia interesującego Was przepisu z konkretnej kategorii, przygotowałam klarowne menu na stronie głównej (opatrzone fotografiami) jak i z boku strony. Ponadto dla ułatwienia wyszukania potrawy po konkretnym składniku na górze strony widnieje hasło do podstrony "Przepisy (szukaj po składnikach)". Po wejściu na stronę wyświetli Wam się lista kategorii produktów, a następnie ich dalsze rozwinięcie z zamieszczonymi fotografiami. Nie mam jednak wiele czasu, a tworzenie strony jest pracochłonne, ale z czasem będę uzupełniać tą podstronęw kolejne produkty i fotografie dla łatwiejszego wyszukiwania. Enjoy!
Znajdź nas na Facebooku