O Mnie

 
ja

O mnie troszeczkę...

Gotowanie zawsze było, jest i będzie moją pasją.
Zaczęłam gotować już jako dziecko, chodząc jeszcze do podstawówki i tak mi już ten dobry nawyk pozostał. Kuchnia kojarzy mi się z magicznym miejscem, z rodzinną atmosferą, babskimi plotkami, świątecznym gotowaniem. To ona jest sercem domu i to zawsze w niej dzieją się najciekawsze rzeczy. Uwielbiam gotować bo to sprawia mi ogromną przyjemność. Poznawanie nowych kuchni, form pieczenia, gotowania jest moją pasją. Kocham nowe smaki, kocham próbować i odkrywać coś zupełnie innego. Jestem zarówno wierna staropolskiej kuchni i "twardym" przepisom, które przez lata nie uległy modyfikacjom, jak i tym wymyślonym "wczoraj" o nietypowej kombinacji. Nie wyobrażam sobie świąt bez tradycyjnych potraw, ani życia bez wspaniałej przyjemności jaką jest jedzenie. Pójście do restauracji i nie skosztowanie czegoś nowego to dla mnie prawdziwa strata. :)
W kuchni gotuję z przerwami, gdy mam na to czash, najczęściej dla siebie i najbliższych. Do tej pory skłaniałam się ku sushi, zupom i daniom z mięsa. Teraz odkrywam zupełnie nowy dla mnie dział jakim jest dział piekarniczy i cukiernictwo, którym ostatnio jestem zafascynowana. Stale uczę się gotować i nigdy nie mam dość, wciąż jest przecież wiele potraw, których nie znam i wiele rzeczy, o których wiedzę mogę posiaść. Ciągle próbuję, staram się by to co przygotuję było jak najbliższe ideałowi. Przede mną długa, ale wyjątkowo przyjemna droga. :)
W domu najczęsciej przygotowywaną potrawą jest lasagne i sushi. Dwie zupełnie odrębne, ale będące kwintesencją tego co w kuchni uwielbiam najbardziej, czyli dania włoskie i japońskie. Włochów uwielbiam za ich makarony, sosy, desery, Japończyków za ich perfekcję i wyjątkowy smak.

Do moich ulubionych potraw należą: lasagne, sushi, tiramissu, lody i pesto. Kocham imbir, bazylię, karmel i wanilię. Wciąż jednak poszukuję mojego idealnego smaku. Z wielką przyjemnością odkrywam tajniki kuchni chińskiej, sekret japońskiej precyzji, aromat francuskich ziół czy smak najlepszych serów.

Podróż przez inne kraje poprzez smak jest najlepszą ze wszystkich. Poznawanie tego co nowe, smakowanie, cieszenie się możliwością przygotowywania własnych wypieków i dań. To właśnie sprawia mi największą radość.

Znajdź nas na Facebooku